Fotografia kreatywna

Tomasz Kuriata | Fotografia

×

Tomasz Kuriata (ur.1984 r) artysta, fotograf, grafik freelancer. Od dziecka otaczał się fotografiami i procesem ich powstawania. Jego ojciec posiadał wszystkie niezbędne narzędzia do tego, aby wzbogacać rodzinne albumy czarno-białymi zdjęciami. Jako dziecko obserwował cały etap powstawania fotografii, pomagając ojcu główne odpinać spinacze ze zdjęć w ciemni.

Mając 21 lat kupił pierwszy aparat cyfrowy i od tego momentu świat  – w wizjerze – nabrał całkowicie innego wymiaru. Pasja do fotografii stała się realna. Przez lata eksperymentował, szukając własnej ścieżki i w czym będzie czuł się dobrze. Warsztat swój rozwijał dzięki współpracy z Agencją Reklamową, dla której wykonywał projekty komercyjne w kraju i za granicą. To pozwoliło jemu na poznanie rynku i potrzeb klientów. Od tego czasu rozwijał się w fotografii reklamowej dla klientów Agencji, poszerzając również wiedzę z zakresu grafiki komputerowej.

W 2012 r dwie prace fotograficzne Tomasza Kuriata były eksponowane na wystawach w Muzeum Narodowym we Wrocławiu oraz Nocy Muzeów we Wrocławiu w ramach projektu „Kultura od zaplecza”.

Od 2015 r do dziś w swoich pracach skupia się głównie na architekturze i od czasu do czasu na otaczającej nas Naturze. Eksperymentuje również z fotografią abstrakcyjną, na kanwie swoich prac. Styl fotografii, to minimalistyczne kadry, połączenie geometrii, symetrii, szkła, betonu w odcieniach szarości, czerni i bieli, jak również zdominowanych jedną barwą głównie błękitem oraz złotem. Dzięki temu w 2018 r z został I Laureatem Ogólnopolskiego Konkursu organizowanego przez Szeroki Kadr by Nikon „Zostań Inspiracją” za cykl prac pt. Geometria w Architekturze.

W Portfolio Autor zawarł wyselekcjonowane fotografie Architektury oraz Natury w formie Plakatów oraz bardziej wyszukanych Dzieł Autorskich. Wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom macie do dyspozycji unikatowe, limitowane oraz nieszablonowe kadry, które uczynią z wnętrz modernistyczną, jednolitą i harmonijną kompozycję.

W ramach współpracy Autorowi zaufało już wielu klientów komercyjnych oraz prywatnych. Realizacje dla powyższych dotyczyły głównie fotografii produktowej, reklamowej oraz usługowej, wykorzystywanej w szeroko pojętym marketingu.

WYSTAWY

„Kultura od zaplecza” Noc Muzeów, Wrocław, 2012 

(wystawa ograniczona czasowo) 

“Kultura od zaplecza” Muzeum Narodowe we Wrocławiu, 2012

(wystawa ograniczona czasowo) 

„Inne spojrzenie”, Areszt Śledczy we Wrocławiu, 2016

(wystawa stała) 

RECENZJE PRAC

 

„ Nienaganne kadrowanie, skuteczne – i w pełni świadome – wykorzystanie   palety monochromatycznej.”


„Takie prace wymagają wyrobionego zmysłu obserwacji, dużej cierpliwości i pewnej bezwzględności podczas edycji.”


„A tutaj mamy kojącą medytację w odcieniach szarości.” 

   

I Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Szeroki Kadr by Nikon „Zostań Inspiracja” 05/2018

Klienci